Nowe formy komunikacji władzy lokalnej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Cykliczne spotkania władz miasta Żywca z mieszkańcami na Rynku to dobry pomysł? Czym żyje miasto i „ratusz”? Powrócił między innymi temat „Lokalnego planu rewitalizacji miasta Żywca do 2022 roku”. Ratusz przygotował webinarium.

Nowe formy komunikacji

W połowie maja odbyło się wiele spotkań w tym temacie, ponownie swoje uwagi i wnioski mogli składać mieszkańcy miasta. O krokach wykonanych do tej pory oraz planach w temacie rewitalizacji można było się dowiedzieć dzięki nowatorskiej formule webinarium, które miało miejsce 18 maja. To rodzaj konferencji, odbywającej się na żywo, za pośrednictwem internetu. Dzięki wirtualnej formule, może w niej brać udział nawet kilkaset osób. Udział w niej jest aktywny, gdyż jest w niej miejsce na wypowiedzi wszystkich uczestników i zadawanie pytań. W czwartkowej konferencji, po stronie organizatorów i prelegentów, udział brali: Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor oraz dr Tomasz Szulc z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Rewitalizacja miasta jest kompleksowym procesem wyprowadzania z sytuacji kryzysowej zdegradowanych obszarów miasta. Może następować zarówno dzięki działaniom odgórnym, poprzez odpowiednie posunięcia rządzących miastem, jak i ruchy społeczne. Tyczyć się może czy to rozwoju przemysłu i rynku pracy, czy to życia społecznego, czy też nawet turystyki. Rewitalizacja Żywca postępuje praktycznie od początku lat 90-tych. Bezpośrednio lub pośrednio wynikały z niej na przykład budowa centrum handlowego i Galerii Lider, budowa basenu i ośrodka MOSiR. Na lata następne planuje się między innymi remont i rozbudowę pływalni, budowę ścieżki rowerowej nad Koszarawą, czy przede wszystkim rewitalizację dzielnicy Zabłocie.

Webinarium to prawdopodobnie nie ostatni krok w kierunku bliższej i szerszej komunikacji z Żywczanami. Podczas konferencji padła zapowiedź cyklicznych spotkań z mieszkańcami na żywieckim rynku.

Tekst: Michał Cichy

Udostępnij

0
-1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę