Uczyli się tu Monika Brodka, Marcin Rozynek... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do szkoły w Radziechowach uczęszczały znane i cenione osoby m.in. główna meteorolog naszego kraju Halina Lorenc, wielokrotna mistrzyni Polski w łucznictwie Agnieszka Rypień, medalista Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów Łukasz Binda czy wokaliści Monika Brodka i Marcin Rozynek.

zdjęcie szkoły 1

Radziechowską placówkę ukończył również ks. bp. Tadeusz Pieronek, który odprawi jubileuszową mszę.To ważny dzień dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. ks. prał. Stanisława Gawlika w Radziechowach. Już w najbliższą sobotę, 3 czerwca placówka świętować będzie jubileusz 65 - lecia. Uroczystość rozpocznie msza święta o godzinie 10.00 w miejscowym kościele św. Marcina.  Później w szkolnej sali gimnastycznej odbędzie się część oficjalno - artystyczna. O 15.30 uczestnicy jubileuszu przeniosą się do amfiteatru. Tam będą mogli podziwiać występy uczniów i kapeli Kopydłowo. Uroczystość zakończy wieczorna zabawa taneczna.

Historia szkoły w Radziechowach sięga już XVI w. Obecny budynek oddany został do użytku jednak dopiero w 1952 r. W kolejnych latach placówkę rozbudowywano. Dziś w budynku mieści się Zespół Szkół im. ks. prał. Stanisława Gawlika, w skład którego wchodzą szkoła podstawowa i gimnazjum.

Jak poinformowali nas organizatorzy uroczystości, do wszystkich znanych absolwentów szkoły wysłano zaproszenia na obchody. Nie wiadomo czy każdy z nich będzie obecny - szkoła wciąż czeka na potwierdzenia.

Udostępnij

3
+2
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę