W Bielsku-Białej wybrano Senatora - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała wyniki wczorajszego głosowania do Senatu w Senackim Okręgu Wyborczym 78 ze wszystkich komitetów wyborczych.

Gorgon Komor

Przypomnijmy, że Okręg nr 78 obejmuje miasto Bielsko-Biała oraz powiaty: bielski i pszczyński. O jeden mandat senatora ubiegało się w nim dwóch kandydatów. Wśród nich dotychczasowy senator Andrzej Kamiński z PiS. Wygrała jednak jego konkurentka z KO. Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów:

Agnieszka Gorgoń Komor, KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni - 114 113 głosów, 51,09%.

Andrzej Kamiński KW Prawo i Sprawiedliwość - 109 241 głosów, 48,91%.

Czekamy wciąż na oficjalne i całościowe wyniki wyborów do Sejmu. Według nieoficjalnych informacji w okręgu 27 PiS będzie miał 5 mandatów (Stanisław Szwed, Grzegorz Puda, Przemysław Drabek, Kazimierz Matuszny oraz Grzegorz Gaża), a KO 3 (Mirosława Nykiel, Małgorzata Pępek i Mirosław Suchoń). Posłem będzie też Przemysław Koperski z SLD.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę