Wymiana gontowych dachów w świątyni - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozpoczęto prace prowadzące do całkowitej wymiany gontowego pokrycia dachów drewnianych kościołów w Gilowicach, Nidku i Polance Wielkiej na Podbeskidziu. To część wielkiego przedsięwzięcia budowlano-konserwatorskiego w ramach projektu unijnego zainicjowanego przez diecezję bielsko-żywiecką.

Nowatorski projekt, realizowany przy współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Rozwoju, ma na celu stworzenie wyjątkowego unikalnego muzeum skarbów rozproszonej, sakralnej architektury drewnianej na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.

Jak poinformował ks. dr Szymon Tracz, pełnomocnik projektu i dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Bielsku-Białej, prace rozpoczęto od wymiany gontowego pokrycia dachów kościołów pw. śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Nidku, pw. św. Mikołaja w Polance Wielkiej i pw. św. Andrzeja Apostoła w Gilowicach.

Poza wspomnianymi świątyniami zaplanowano prace budowlane i konserwatorsko-restauratorskie w drewnianych obiektach: w Grojcu, Łodygowicach, Osieku oraz budynku szkoły parafialnej w Starej Wsi.

Projekt „Beskidzkie Muzeum Sakralnej Architektury Drewnianej Diecezji Bielsko-Żywieckiej – udostępnienie dziedzictwa kulturowego Podbeskidzia poprzez nadanie nowych funkcji kulturalnych drewnianym obiektom zabytkowym” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 VIII Oś Priorytetowa: Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę