Będzie remont czy nie? Sprawa ulicy Pod Łyską cd. - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O skargach mieszkańców dotyczących złego stanu drogi pod Łyską w dzielnicy Żywca Kocurów-Koleby pisaliśmy już wcześniej. Narzekają oni na to, że ulica ta jest wręcz nieprzejezdna - pełna dziur i kamieni. Czy doczekają się w końcu obiecywanego przez miejskie władze remontu?

IMG 20170720 130321

- Ulica Pod Łyską wymaga kompleksowej przebudowy i to zadanie ująć musimy w gminnym budżecie. Do tego czasu, w ramach bieżącego utrzymania drogi, prowadzone będą działania mające na celu zapewnienie jej przejezdności - tłumaczy nam burmistrz Żywca, Antoni Szlagor. Podkreśla, że występuje tam osuwisko. - Zabezpieczenie tego osuwiska to olbrzymie kwoty. W tym zakresie będziemy czynić starania u wojewody śląskiego o przyznanie środków na wykonanie dokumentacji, a następnie na zabezpieczenie osuwiska - mówi burmistrz.

Musi powstać nowa droga

Włodarz miasta przypomina, że droga pod Łyską wykonana została na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, a wtedy nikt nie zwracał uwagi na tzw. nośność drogi. Liczyła się tylko jej przejezdność. - W takiej sytuacji, aby droga ta funkcjonowała długo, trzeba będzie wykonać ją od początku biorąc pod uwagę osuwisko - podkreśla Antoni Szlagor. 

Burmistrz przyznaje, że sprawa ulicy Pod Łyską jest mu dobrze znana. - W tym miejscu odbywały się już wizje lokalne oraz spotkania z mieszkańcami. Poza tym  ostatnio otrzymałem od mieszkańców również pismo w tej kwestii - mówi.

Kiedy zaczną się prace?

Konkretnych terminów w sprawie remontu ulicy Pod Łyską jednak brak. - Drogi tej nie należy traktować oddzielnie, lecz jako całościowy ciąg komunikacyjny z ulicą Pierwogóra. Chcemy go do reszty wyremontować. Na razie całkowicie zostały zmodernizowane dwa etapu ulicy Pierwogóra. Do realizacji pozostał etap trzeci. Po jego skończeniu znów etapowo będziemy realizować remont ulicy Pod Łyską - tłumaczy burmistrz.

Czy takie wyjaśnienia uspokoją mieszkańców posesji zlokalizowanych przy spornej drodze?

 

O remoncie ulicy Pod Łyską pisaliśmy już TUTAJ.

Udostępnij

4
+3
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę