[ŻFR] Czy wiecie, że w CIS opiekują się tymi, którzy potrzebują pomocy? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Takie właśnie usługi realizuje pracownia asystencko – opiekuńcza, działająca w ramach Centrum Integracji Społecznej.

Logo CIS 3

Takie właśnie usługi realizuje pracownia asystencko – opiekuńcza. O zasady funkcjonowania pytamy Izabelę Habdas-Kraskę, pracownicę merytoryczną zatrudnioną w CIS.

- Pani Izabelo, co robią Panie, które zgłoszą się do pracowni asystencko-opiekuńczej CIS?

- Uczestniczki realizują zajęcia w domach osób starszych i niepełnosprawnych wymagających wsparcia w codziennym życiu. Służą pomocą w czynnościach pielęgnacyjnych i gospodarczych. A konkretnie: sprzątają, robią zakupy, gotują, organizują i towarzyszą podczas wizyt lekarskich, realizują recepty, prowadzą proste ćwiczenia rehabilitacyjne po uprzednim instruktażu specjalisty.

- Skąd wiadomo, co mają robić?

Zakres czynności opiekunek uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i możliwości podopiecznego. Uzgadniane to jest w porozumieniu z zainteresowanymi taką usługą lub ich rodzinami. Z naszej strony wsparciem i oceną sytuacji zajmują się instruktorki w pracowni, pracownik socjalny oraz – w razie potrzeby – psycholog i doradca zawodowy. Podchodzimy do tych spraw poważnie.

- A codzienne obowiązki i relacje z podopiecznymi?

- Zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w życiu podopiecznego powoduje, że nawiązują się życzliwe relacje pomiędzy Nimi. Wspólne rozmowy, wspomnienia, spacery to czas bardzo ważny dla podopiecznych, którzy niejednokrotnie są osobami samotnymi. Uczestniczki pracowni dbają i mobilizują podopiecznych do aktywnego spędzania czasu wolnego, starają się inicjować pozytywne relacje międzyludzkie w najbliższym otoczeniu podopiecznych. Praca opiekunek odbywa się na obszarze intymności dlatego szczególnie ważne jest stworzenie poczucia bezpieczeństwa, szacunku i akceptacji dla osoby potrzebującej wsparcia.

- Zatem ktoś, kto poszukuje opieki dla członka rodziny, może się do Was zgłosić?

- Tak, jak najbardziej. W razie potrzeby prosimy o kontakt: 33 475 44 77. Odpowiemy na wszystkie pytania. Proszę dzwonić, zapraszamy!

 CIS w Żywcu prowadzony jest przez Żywiecką Fundację Rozwoju. Kontakt: zfr@zfr.org.pl; tel. 33 475 44 77.

"Projekt Centrum Integracji Społecznej w Żywcu - ETAP II" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020".

EFS kolor poziom

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę