Gmina podtrzymuje bezpłatną pomoc psychologiczną - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gmina Lipowa kolejny rok podtrzymuje finansowanie bezpłatnej pomocy terapeutyczno – psychologicznej. Przypomina o tym w przed dzień Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego.

W najbliższy wtorek przypada „Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112”. 112 to numer alarmowy, który obowiązuje we wszystkich krajach europejskich. Święto ma na celu przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy na temat korzystania z niego we właściwy sposób. Wiele interwencji zgłaszanych na ten numer związanych jest również z naszym zdrowiem psychicznym, próbami samobójczymi.

Dlatego warto przypomnieć o takich miejscach jak to w Lipowej. Właśnie w gminie Lipowa od 2015 roku działa Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień. Z bezpłatnej pomocy terapeutyczno – psychologicznej skorzystać mogą zarówno dzieci jak i dorośli z rodzin dotkniętych problemem alkoholowym oraz przemocą w rodzinie. Na spotkanie ze specjalistą umawia się telefonicznie pod numerem telefonu 33 860-15-51 od poniedziałku do piątku od 7.00 – 15.00 /w godzinach pracy urzędu/. W tym roku Punkt Konsultacyjny również będzie finansowany, aby wspierać w taki sposób mieszkańców gminy.

Warto przypomnieć że 10-tego października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który został ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (ang. World Federation for Mental Health), działająca od 1948) z inicjatywy sekretarza generalnego organizacji Richarda Huntera.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę