Ponad 500 porodów w nowym szpitalu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W otwartym pod koniec września 2020 roku Nowym Szpitalu Powiatowym w Żywcu do dzisiaj przyszło na świat już pół tysiąca dzieci. Placówka, pierwsza w Polsce zrealizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, umożliwia przeprowadzanie porodów w nowoczesnych oraz przyjaznych mamom i noworodkom warunkach.

Famed Freya na oddziale porodowym szpitala w Slupsku 3

Porodówka żywieckiego szpitala jest jedynym tego typu oddziałem w powiecie zamieszkanym przez 150 tys. mieszkańców. Do dyspozycji pacjentek pozostają jednoosobowe sale porodowe i pokoje (z łazienkami i wyposażeniem), a także dwie sale do cięć cesarskich oraz pomieszczenia znieczuleniowe i powybudzeniowe. W szpitalu funkcjonuje także oddział neonatologiczny.

W placówce cały czas odbywają się porody rodzinne. Udostępniony został także osobny pokój do kangurowania dla ojców, którzy mogą w ten sposób nawiązać pierwszy kontakt ze swoimi dziećmi. Łóżka szpitalno-porodowe Famed Freya, które znajdują się w salach porodowych oraz łóżeczka dla noworodków Ovo 2 dostarczył Famed Żywiec.

 – Nowoczesny sprzęt pozwala stworzyć matce i dziecku zupełnie wyjątkowe warunki. Pacjentka może komfortowo odpoczywać po porodzie mając swoją pociechę na wyciągnięcie ręki. Przezroczyste ścianki łóżeczka zapewniają stały kontakt wzrokowy. Oba łóżka zaprojektowaliśmy tak, aby wzięcie dziecka na ręce czy zmiana ustawienia pozycji łóżeczka nie wymagały wsparcia ze strony personelu – komentuje Michał Grossy, menadżer ds. produktu Famed Żywiec.

 W ostatnich miesiącach ponownie wzrosło zainteresowanie placówek medycznych sprzętem dedykowanym na oddziały położnicze i ginekologiczne.– Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa zapytania i zamówienia, które docierały do nas dotyczyły w największym stopniu łóżek szpitalnych, w tym modeli takich jak Famed Nexo, przeznaczonych na oddziały intensywnej terapii. W ostatnich miesiącach jednak struktura oczekiwań rynku wyraźnie się zmienia. Można to podsumować słowami, że „wracamy do sal operacyjnych i oddziałów porodowych” – komentuje Marek Suczyk, wiceprezes Famed Żywiec.

 

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę