Nieprzejezdna droga na Boraczą! Łossod przeniesiony - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Około 40 metrów drogi osunęło się wczoraj w Żabnicy na ul. Boraczej na skutek intensywnych opadów deszczu. Trwają prace nad przywróceniem przejezdności tej drogi.

Droga należy do Nadleśnictwa Węgierska Górka. jak ustaliliśmy w Urzędzie Gminy, trwają intsywne działania, by zabezpieczyć uszkodzony odcinek drogi. W rejonie Hali boraczej znajduje się schronisko pttk, ośrodek wypoczynkowy oraz ok. 30 domów, kilka letniskowych.

Żywieccy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia wczoraj o godz. 23.30. Ich interwencja trwała ponad dwie godziny. - Droga na odcinku około 40 metrów została uszkodzona, osunął się mokry grunt wraz z nawierzchnią drogową. Zabezpieczyliśmy to osuwisko - mówi Marek Tetłak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu. Droga wciąż nie jest przejezdna. - Na miejscu trwają działania mające na celu umożliwienie przejazdu - podkreśla nasz rozmówca.

Przeniesiony zostaje jutrzejszy XV Łossod, który miał odbywać się  wzorem poprzednich lat na Hali Boraczej. Organizatorzy zapraszają na godzinę 11:00 do Kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabnicy, dalsza część uroczystości na boisku sportowym w Żabnicy.

Udostępnij

0
-2
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę