Wciąż mandaty za przekraczanie granicy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wspólne działania funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, żołnierzy z 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach oraz policjantów z Zebrzydowic doprowadziły do ujawnienia 4 osób, które przekroczyły granicę wbrew obowiązującym przepisom.

Straz graniczna nast

Wczoraj w Kaczycach policjanci z Zebrzydowic ujawnili nieletniego obywatela Czech, który nieświadomie przekroczył granicę z Czech do Polski w miejscu niedozwolonym. Nastolatek jeżdżąc na rowerze bezwiednie znalazł się po stronie polskiej. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zastosowali wobec nieletniego środek wychowawczy w postaci pouczenia, a po zakończonych czynnościach przekazali go stronie czeskiej, gdzie czekali na niego rodzice.

18 i 19 maja w Cieszynie żołnierze z 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach ujawnili dwóch obywateli Czech i Polaka, którzy przekroczyli granicę z Czech do Polski wbrew obowiązującym przepisom. Dwóch Czechów usiłowało przedostać się w rejonie mostu kolejowego w Cieszynie do Czech, po tym jak wcześniej przekroczyli granicę państwową do Polski w miejscu do tego niewyznaczonym. Obydwaj mężczyźni zostali ukarani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej mandatami, a następnie zostali przekazani stronie czeskiej. Polak za swoje wykroczenie również został ukarany mandatem oraz został poinformowany o obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny.

W niedzielę natomiast w okolicy Trójstyku granic w Jaworzynce obywatel Polski przekroczył granicę państwową z Czech do Polski wbrew obowiązującym przepisom. 27-latka, naruszającego przepisy, ujawnił pełniący w tym miejscu służbę patrol żołnierzy z 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach. Mężczyzna został ukarany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej mandatem w wysokości 500 złotych oraz poinformowany o obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę