Zdyscyplinowane pacjentki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dużą dyscypliną i zrozumieniem wykazują się Pacjentki Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Od momentu ogłoszenia w Polsce epidemii koronawirusa SARS–CoV-2, w naszej placówce na świat przyszło 480 dzieci, w tym 5 par bliźniaków.  

Szpital Wojewodzki 2

Personel Oddziału Ginekologiczno-Położniczego od początku ogłoszenia epidemii stosuje się i pracuje w obowiązującym reżimie epidemiologicznym.

W takiej rzeczywistości musiały także odnaleźć się kobiety rodzące, które nie mogły i nadal nie mogą liczyć na porody rodzinne, ani odwiedziny i wsparcie swoich bliskich – wyjaśniła Barbara Sadlik, położna oddziałowa. 

Położna podkreśliła, że pomimo tak restrykcyjnych obostrzeń, od momentu ich wprowadzenia pacjentki wykazują bardzo duże zdyscyplinowanie. – Kobiety mają świadomość, że istnieje realne zagrożenie niebezpiecznym wirusem, a nasze procedury sprowadzają się do zapewnienia im i ich nowonarodzonym dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa – dodała Barbara Sadlik. 

- Wszyscy znaleźliśmy się w bardzo trudnym czasie, ale życie toczy się nadal swoim rytmem i dzieci przychodzą na świat. Od ogłoszenia w Polsce epidemii  na naszym oddziale odbyło się 470 porodów, w tym 179 cięć cesarskich – powiedziała położna. 

Barbara Sadlik podkreśliła, że u żadnej z pacjentek nie stwierdzono dotychczas dodatniego badania w kierunku choroby Covid 19,  którą wywołuje koronawirus SARS –CoV-2. 

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej od kilku lat rodzi się najwięcej dzieci w województwie śląskim. Tak było również w 2019 roku.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej jako miejsce porodu wybierają nie tylko mieszkanki Bielska-Białej i powiatu bielskiego, ale także Żywiecczyzny i Śląska Cieszyńskiego. To efekt bardzo dobrego zaplecza, jakim dysponuje szpital oraz znakomitej kadry i specjalistów zajmujących się kobietami z ciążami wysokiego ryzyka (takich, w których jest prawdopodobieństwo urodzenia dziecka przed 31 tygodniem ciąży). Szpital ma trzeci stopień referencyjności, czyli najwyższy poziom opieki

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę